czwartek, 23 sierpnia 2012

Pożyteczne drobiazgi

Ostatnimi czasy moja pasja względem robienia rzeczy własnoręcznie systematycznie przybiera na sile. Jednak często są to drobiazgi, które nie zasługują na osobnego posta. Dlatego zebrałam sobie trzy i zbiorczo zamierzam je przedstawić ;)

Żeby nie zapominać o kolczykach, które leżą na dnie szufladki, zmontowałam taki oto stojaczek. Szybko i bezproblemowo, a sprawdza się naprawdę świetnie. Już od jakichś 2-3 tygodni. Wszystkie kolczyki mam na wierzchu i nie zapominam o żadnej parze. Niektóre zaczęłam nosić przez to częściej :)


Potem stwierdziłam, że moje wyprawy do drogerii w poszukiwaniu nowych lakierów stają się lekko niebezpieczne i nieekonomiczne. Tak więc kawałek grubszej folii, pisak do płyt i oto mam swój próbnik lakierów do paznokci, taki kieszonkowy idealny do zabierania ze sobą do drogerii :)


Stare płyty CD, trochę pianki do paneli i kawałek materiału. No i mam podstawkę pod kubek ;) Bardzo fajnie się sprawdza, a pianka izoluje temperaturę dzięki czemu żaden mebel ani inna powierzchnia nie zostanie uszkodzona. I jest trochę czyściej ;) 


Niby takie nic w każdym przypadku, a trochę cieszy, trochę ułatwia życie :). Lubię takie drobne rozwiązania. Więc pewnie jeszcze nie raz tu takowe pokażę ;)

6 komentarzy:

 1. Bardzo pomysłowe!!! I co najważniejsze: nie wyrzucone, tylko użyte ponownie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam recykling :) I ponowne użycie różnych rzeczy :D

   Usuń
 2. Świetny pomysł z tym stojaczkiem na kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne rozwiązania ;))
  Pozdrawiam i zapraszam
  http://cherrylassie.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 4. podstawka pod kubek jest mega! aż mam ochotę taką zrobić :D

  OdpowiedzUsuń