fbpx
Wszystko Pod Kontrolą
Jak to bywa w sesji, trzeba sobie wynajdywać jakieś zajęcia, byle się tylko nie uczyć. I tak oto, motywowana odległością od notatek, znalazłam się wczoraj o 22 w kuchni z zamiarem upieczenia imbirowych muffinów.

Przepis, jak to na muffiny, jest banalnie prosty:

I mieszamy: mokre z mokrymi, suche z suchymi i łączymy. Nie trzeba się specjalnie starać, po prostu wymieszać. A jak już będzie po wszystkim to do foremek i na jakieś 20 min do piekarnika.
Żałuję trochę, że nie posiadam takiej prawdziwej formy do muffinek, bo tak po prostu ułożone na blasze, zwyczajnie tracą swój okrągły kształt.
Niemniej, w smaku są całkiem niezłe i z tego co słyszałam od współlokatorek, to im również smakowały, więc orzekam że są całkiem niezłe.

Na koniec pokusiłam się na nieco karmelowej skorupki na wierzchu :). Zrobienie takiej polewy jest proste i szybkie: dwie łyżki masła, 3-4 łyżki mleka, pół szklanki cukru. Wszystko razem łączymy na patelni i jak zacznie wrzeć i zmieniać kolor na delikatnie beżowy jak poniżej, można wyłączyć gaz i cały czas mieszać. Ważne żeby od razu polewać muffiny, czy cokolwiek innego, inaczej zastygnie na kamień. A przy ponownym podgrzaniu bardzo łatwo jest przypalić.
Jednak pieczenie całkiem nieźle odpręża 😉 Szczególnie w środku nocy 😀

Jedna odpowiedź

  1. Mamy podobne pomysły na nieuczenie się do sesji 🙂 przy czym ja zrobiłam wczoraj ciastka czekoladowe <3 Tak mnie zainspirowałaś, że już za chwilę biorę się za muffiny 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *