czwartek, 14 marca 2013

Guzik z pentelką

Parę tygodni temu na zajęciach miałam temat o różnych dziwnych wynalazkach, jak wiatraczek do chłodzenia makaronu czy okulary do zakraplania oczu. Jak zobaczyłam prezentowany poniżej gadżet w sklepie, pożałowałam, że nie znałam go wcześniej, byłby idealnym przykładem ;)

Taki oto hair wrap, czyli po prostu ręcznik do suszenia włosów wypatrzyłam w sklepie typu 4,50 o wdzięcznej nazwie "Najtaniej na świecie" na Toruńskiej Starówce ;). Kosztował całe 3 zł i po prostu nie mogłam się powstrzymać żeby go nie wziąć.


Wygrzebałam oczywiście niebieski ;) i przyznaję, że nie mam pojęcia jak to suszy włosy, bo kupiłam go głównie z myślą o zawijaniu włosów z nałożoną maską. I stwierdzam, że to niesamowicie wygodne rozwiązanie, o wiele lepsze niż czepek kąpielowy. Zawijamy, zahaczamy pętelkę o przyszyty z tyłu guzik i można skakać, leżeć z głową na dół i nic się nie zsunie ani nie spadnie. Miałam lekkie obawy czy ten dość nieduży kawałek materiału podoła mojej nadprzeciętnej ilości i długości włosom. Ale zmieściły się bez problemu :)


Bardzo przyjemna zabawka :) Absolutnie nie żałuję że się w nią zaopatrzyłam i myślę, że za tą kwotę to nie szkoda ;). Czego to Ci Chińczycy nie wymyślą... A już za parę krótkich lat, żółty będzie cały świat ;)

3 komentarze:

 1. A nie lepiej do zwykłego ręcznika doszyć guzik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, można :) Ale ten akurat ma specyficzny kształt, co widać na zdjęciu z instruktarzem na pudełku i przypomina trochę taką szlafmycę jaką kiedyś nosili mężczyźni do spania. I jakoś wolę zainwestować 3 zł niż sama się bawić z szyciem czegoś takiego ;)

   Usuń
 2. Śmieszne nieco, ale przydatne. Chyba naprawdę muszę wybrać się w rundkę po sklepach "wszystko za..." :D

  OdpowiedzUsuń