piątek, 7 marca 2014

Zastosowanie pasty cynkowej

Twarz jest elementem ludzkiego ciała, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Dlatego wszelkie związane z nią problemy, są tak bardzo uciążliwe i przygnębiające. Jednak jeżeli dotyczą one skóry, istnieje kilka niedrogich metod na poradzenie sobie z tym.
Jedną z tych metod jest pasta cynkowa. Dlaczego akurat ona? Najpierw kilka słów na temat funkcji cynku w ludzkim organizmie.

Jest to jeden z mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Przede wszystkim, uczestniczy w przemianie materii, ponieważ wchodzi w skład ponad 200 enzymów, które są substancjami rozkładającymi pokarm. Jest też składnikiem wielu hormonów - między innymi hormonu wzrostu czy hormonów płciowych. Cynk to warunek odporności organizmu. Jego niedobór powoduje zwiększoną wrażliwość na infekcje. Jednak zastosowanie, które mnie interesuje najbardziej, to uczestnictwo cynku w prawidłowym funkcjonowaniu i odbudowie skóry, włosów i paznokci. Wiąże się to głównie z faktem uczestnictwa cynku w odbudowie kolagenu.

Można zażywać cynk w postaci pożywienia czy tabletek. Ale inną skuteczną metodą jest wykorzystanie pasty cynkowej. W swoim składzie ma ona kwas salicylowy, który szczególnie dobrze działa na stany zapalne z ropnym odczynem, ponieważ obsusza je. Drugim składnikiem jest właśnie cynk, który wspomaga odbudowę naskórka. Dzięki temu, pozbywanie się zmian skórnych staje się znacznie szybsze.Kolejnymi zaletami tego produktu są cena, dostępność i długotrwałość. Ja swoje pudełeczko kupiłam za niecałe 4 zł. Można ją dostać w niemalże każdej aptece. Przechowywana w dobrych warunkach (chłodne i zacienione miejsce) może stać całymi miesiącami i nie ulega żadnym niepożądanym procesom.Jedyną wadę, jaką widzę w tym produkcie, to upierdliwa aplikacja. Pasta jest w konsystencji dość "tępa". Ciężko się rozprowadza i lubi opuszczać skórę w najmniej odpowiednim momencie. Jednak jestem w stanie jej to wybaczyć i się z nią pomęczyć, doceniając jej działanie.


Obecnie pasta cynkowa jest jednym z dwóch moich ulubionych środków do walczenia z niesforną cerą. O kolejnym pewnie za niedługo opowiem ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz