fbpx
Wszystko Pod Kontrolą
W mojej opinii prezentacja to jedna z najprzyjemniejszych form zdobywania ocen w szkole. Co wcale nie znaczy, że jest to łatwe zadanie. Dlatego chciałabym się podzielić kilkoma wskazówkami i trikami odnośnie tego jak stworzyć interesującą prezentację.


Garść wskazówek technicznych:

Wskazówki odnośnie mówienia i struktury prezentacji:
  • Przemyśl scenariusz. Jeżeli dobrze opracujesz plan prezentacji na pewno się nie pogubisz w trakcie jej wygłaszania i masz gotowy materiał do prezentacji multimedialnej.
  • Ubierz temat w strukturę. Od ogółu do szczegółu czy stadia rozwoju? To już zależy od tematu. Jednak na pewno będzie łatwiej mając jakieś reguły gry.
  • Nie bój się mówić. Nic się nie stanie jak się pomylisz, powiesz coś głupiego czy śmiesznego. Natomiast co możesz zrobić to czytać z kartki. A w zasadzie jest jedna gorsza rzecz – możesz mówić z pamięci. W pierwszy wypadku wszyscy zasną, w drugim jeżeli zapomnisz jednego słowa czy zdania to już po prezentacji. 
  • Wykorzystaj lustro i żywą widownię do przetrenowania prezentacji. Naucz się opowiadać o temacie własnymi słowami i kontrolować swoje reakcje. W ten sposób wypadniesz na osobę pewną siebie, nawet jeżeli taki nie jesteś.
Przydatne triki:
  • Zadbaj wcześniej o dyskusję po prezentacji. Rozdanie 2-3 zaufanym osobom pytań może być punktem zapalnym dyskusji i poprawić Twoją ocenę.
  • Ubierz się porządnie. Dzięki temu poczujesz się pewnie i odejdzie Ci jeden problem do zastanawiania się, gdy będziesz stać przed grupą.
Przeprowadzenie prezentacji to naprawdę nic strasznego. I gwarantuję Ci, że dobre nawyki w tej dziedzinie się przydadzą niezależnie od charakteru i trybu życia. Jeżeli chcesz się przekonać, że to naprawdę nic strasznego, zapraszam na poniższy film 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *