fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Dokładnie tak jak napisałam ostatnio na Instagramie – czuję się jak na drugi dzień po imprezie – wszędzie bałagan, ciągle się potykam a zeszły tydzień zlewa się w całość – a to tylko przeprowadzka i pierwsze dni w Belgii!

https://www.instagram.com/p/Bza38yJotOf/?utm_source=ig_web_copy_link

Na szczęście w całym tym zamieszaniu udało mi się nagrać kilka obrazków zapraszam więc do obejrzenia filmu 🙂

LINK DO FILMU

Prawdziwym wyzwaniem był sam dzień załadunku – pełno pudeł i szalone tempo panów z firmy przeprowadzkowej. Dokładnie tak jak się tego spodziewałam. Potem już było z górki – szybkie sprzątanie i lot do Belgii. I wreszcie jesteśmy w naszym nowym mieszkaniu – dwa razy większym, pustym i pełnym światła!

Jedną z największych radości jaką przyniosła przeprowadzka jest to, że możemy to mieszkanie urządzić pod siebie. Mamy tu pustą przestrzeń która powoli zapełnia się naszymi rzeczami i nowymi meblami. W poprzednim mieszkaniu nie mogliśmy za bardzo poszaleć ze względu na metraż i obecność zbieraniny mebli już zastanych. Nowe mieszkanie jest pod tym względem idealne. Jest już kuchnia i sporo wbudowanych szaf ale jest też przestrzeń na własne pomysły. Podobnie jak Michałowi, to mieszkanie podoba mi się jeszcze bardziej niż kiedy pierwszy raz je oglądałam 🙂

Oprócz intensywnego rozpakowywania, miałam sporo przygód z lokalnymi insytucjami. Założyłam kontow banku, zaczęłam się rejestrować w gminie i wędrowałam po okolicy. Jak już rozprawię się z formalnościami to na pewno o nich opowiem! Byłam też na pierwszej rozmowie rekruacyjnej która poszła całkiem nieźle ale nie zapeszam! Wybieram się też na kolejną w przyszłym tygodniu. Mimo braku znajomości lokalnego języka wygląda na to, że da się znaleźć tu pracę 🙂

A jak już przy języku jestem – życie w obcym kraju bez znajomości lokalnego języka to dopiero wyzwanie! Nagle się okazuje że zakupy to niezła lekcja francuskiego. Mimo to, dobrze że już jestem na miejscu – przyszło nowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *