fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Grudzień to  miesiąc niespodzianek. Część z nich sama znajduję w kalendarzach adwentowych i pewnie też znajdę pod choinką. Ale życie lubi nam też robić niespodzianki w stylu zapomniany członek rodziny lub niespodziewany dodatkowy gość na wigilii. Można sobie wtedy wszystkie plany prezentowe wsadzić. Między bajki. Właśnie do takich przypadków przyda się prezentownik na ostatnią chwilę i bez wychodzenia z domu.

LINK DO FILMU PREZENTOWNIK

Bieganie po galeriach i innych sklepach dzień czy dwa przed wiligią, to w moim odczuciu misja samobójcza. Raczej też marne są szanse na dostawę dóbr zakupionych zdalnie. Poczta i firmy kurierskie są przeładowane paczkami, a wszyscy myślami bardziej jesteśmy przy barszczu i pierogach.

Myślę, że już się domyślasz, co chcę zaproponować. Tak, prezenty niematerialne zdobywane za pomocą internetu. Część z nich pewnie wyda Ci się oczywista, ale daj szansę się zaskoczyć. Czasem w momencie gorączkowych poszukiwań te najprostsze rozwiązania nie chcą przyjść do głowy.

Prezentownik:

 1. Subskrypcje
  • Streamingi – klasyczne, jak Netflix czy Spotify.
  • Storytel – dostęp do sporejbazy audiobooków
  • Legimi – dostęp do sporej bazy ebooków
 2. Produkty cyfrowe
  • Ebook – najlepiej na upoluj ebooka, dla najlepszej dostępnej ceny.
  • Film
  • Serial
 3. Platformy do nauki online – świetnie nadadzą się dla kogoś, o kim wiemy że chciałby rozwijać się w swoim hobby, lub nawet karierze.
 4. Kursy online – podobne do platform, ale tutaj już chodzi o dostęp do bardzo konkretnego kursu. Najlepiej się upewnić wcześniej, że dana osoba naprawdę będzie z niego zadowolona. Dla przykładu:
 5. Indywidualne lekcje online – pierwsze co mi przychodzi do głowy, to nauka języków obcych, ale myślę, że dotyczy to każdego przypadku nauki z profesjonalnistą. Dla uczniów może przydać się każdy inny przedmiot szkolny – matematyka, biologia, chemia.
 6. Voucher do sklepu – jeżeli w danej sytuacji wypada dać komuś pieniądze, można sie pokusić o voucher, który z jednej strony daje obdarowanemu możliwość wyboru, a z drugiej jednak wskazuje w jakiej kategorii chciałabym kogoś obdarować.
 7. Licencja oprogramowania – przyda się zarówno graczom jak i tym osobom bardziej kreatywnym.
  • Steam, Origin – pozwalają na zakup licencji gry w prezencie.
  • Adobe, np. pakiet Fotografia – Lightroom + Photoshop w zestawie.
 8. Bilety – do kina, do teatru, na koncert czy na standup. To tylko kwestia preferencji osoby obdarowywanej. A przy okazji samemu można się załapać na wydarzenie. Miłym aspektem tego typu prezentów jest też oferta wspólnego spędzenia czasu z drugą osobą. To też fajnie się sprawdzi przy osobach  mniej internetowych.
  • Bilety można kupić np. tutaj.
  • Escaperoom – osobiście byłabym zachwycona i znam takich co by też byli.
  • Warsztaty kuchenne – z gotowania np. kuchni meksykańskiej czy sushi.

BONUS: Podróż

To już opcja dla tych bardzo zapominalskich. Myślę, że ten kaliber prezentu nada się bardziej dla osoby, która jest nam bliska i którą dobrze znamy. A przede wszystkim znamy jej grafik i wiemy kiedy będzie mogła sobie pozwolić na wyjazd. Można tu kupić całą wycieczkę, a można się ograniczyc do biletów na przejazd (samolot, pociąg) + zakwaterowanie (np. Airbnb).

Pakowanie wirtualnych prezentów

Jak wirtualny prezent umieścić pod choinką? To zależy od prezentów, ale jest parę sposobów.

Mam nadzieję, że mój prezentownik będzie inspiracją dla kogoś w potrzebie. Jeżeli masz pomysł na poszerzenie listy, daj znać w komentarzu! Może uda Ci się kogoś uratować ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *