fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

W ostatnich latach zawsze przegapiałam ten moment i nie nadążałam z nagraniem tego filmu. Zwykle takie podsumowanie i rewizję robię sobie w swoim własnym towarzystwie. Ale myślę, że takie podsumowania mają spory sens również tutaj. Głównie dlatego, że pokazują jak robią to inni (a nie wiem jak Ty, ale ja uwielbiam to u innych podglądać!). A z drugiej strony działają mobilizująco. Skoro więc już połowa 2020 roku, to i małe podsumowanie by się przydało.

Swoją drogą, takie podsumowania najczęściej przychodzą do głowy przy końcu roku. I wtedy się człowiek orientuje o ilu rzeczach z tej magicznej, styczniowej listy zapomniał. Dlatego uważam, że fajnie jest sobie o tym przypomnieć zawczasu. Same cele ze szczegółami omówiłam w pierwszym filmie tego roku, a to ma być takki punkt kontrolny.

CEL ZAWODOWY: Freelance

Tu chyba nastąpi największa modyfikacja. W związku z tym, że zmieniłam pracę. Z jednej strony będę musiała teraz sporo zasobów niejako zainwestować w nowe stanowisko. Przy okazji muszę też wypracować nową rutynę. A na to wszystko kontrakt z nową firmą powoduje konieczność ich zgody w razie innych działań zawodowych.

Na razie jednak jeszcze nie rezygnuję zupełnie. Dalej uważam, że to ważne by się usamodzielnić. Dlatego w tle dalej będę pracowała nad zapleczem (stroną, ofertą, szczegółami technicznymi). I zamierzam wykorzystać czas na doszkolenie się w paru dziedzinach. Ale co mi z tego wyjdzie to okaże się za kilka miesięcy.

CEL ROZWOJOWY: Francuski

Z realizacją tego punktu idzie mi zdecydowanie najlepiej. Dzięki lekcjom i własnej pracy jestem w tej kwestii dość systematyczna. Ostatnio nastąpił też dla mnie ogromny (choć brzmi wręcz śmiesznie dla osoby postronnej!) przełom. Zamiast mówić po angielsku, że nie znam francuskiego, zaczęłam próbować używać francuskiego i uprzedzać rozmówców, że nie mówię płynnie. Stąd uważam, że jest szansa żebym do końca roku zaczęła się czuć nieco swobodniej w codziennych sytuacjach.

 CEL PRAKTYCZNY: Prawo jazdy

Dalej niezaczęty. Jednak pojawiły się nowe okoliczności, które jest szansa, że zmobilizują mnie do realizacji tego celu. Otóż biuro nowej firmy jest godzinę jazdy komunikacją miejską. Jadąc autem, skrócę ten czas do 30 min i odzyskam godzinę dziennie. Trzymajcie kciuki!

CEL FINANSOWY: Odbudować poduszkę finansową

W zasadzie mogłabym powiedzieć, że jest to cel zrealizowany. W razie kłopotów, mam oszczędności zabezpieczające mnie na ok. 3 miesiące. Jednak zmiana pracy będzie się wiązała małą przerwą w zarobkach. Prawo jazdy też będzie kosztem, niewykluczone że pociągnie za sobą zakup auta bliżej końca roku. Dlatego nie zamykam tego celu i dalej oszczędzam. W razie nadszarpnięcia poduszki finansowej, będę mogła to w miarę szybko zamortyzować.

Nieplanowane

Cała sytuacja z izolacją i zamknięciem granic pokrzyżowała nam plany. Pierwotnie pierwsza połowa 2020 zawierała sporo planów podróżnych. Ale chcąc wyciągnąć z tej sytuacji co się da, udało mi się zrealizować kilka nieplanowanych punktów programu.

Chociaż 2020 rok nie jest zbyt pozytywnym czasem, to jednak jestem zadowolona z tego ile udało mi się wyciągnąć z ostatnich 6 miesięcy. Mam szczerą nadzieję, że zasób problemów i nieszczęść na ten rok już się wyczerpał, a dalej będzie tylko lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *