fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Zapewne nie każdy wszedł w nowy rok z planem i energią. Poprzedni rok nas wymęczył, więc nic dziwnego! Być może jesteś jedną z tych osób, które w okresie świąt zamiast planować zapadły w jedzeniową śpiączkę (tzw. ang. food coma). A teraz obudziłaś się w połowie stycznia i wszystkie warte uwagi planery są już wyprzedane. Dlatego spieszę z pomocą i chcę Ci wskazać kilka dalej dostępnych alternatyw, które roboczo nazwałam elektroniczny bullet journal.

Opcje do wydruku

Zacznę od czegoś, co jest najprostszym rozwiązaniem. Czyli po prostu samodzielnego wydruku planera. Ma to sporo zalet – kupując pliki, masz go do dyspozycji od ręki, drukujesz tyle ile chcesz i dokładnie to czego potrzebujesz. I nie bez powodu planner Och Pastel gościł w moim Rankingu Planerów 2021. Z innych godnych uwagi produktów tego typu możesz rzucić okiem np. na Planery Plackowskiej – pojedyncze strony dostępne od 4 zł. A jeżeli naprawdę zależy Ci na bezpłatnym wydruku, może skorzystasz z wzorów, które udostępnia Moleskine?

Aplikacje do notatek

Jeżeli wolisz w pełni zdigitalizować swoją organizację, ale dalej w stylu bullet journal, tutaj też jest sporo opcji. I nie mówię tutaj o aplikacjach typowo do list zadań czy grafików. Chodzi mi o coś bardziej elastycznego. Swego czasu w szczegółach omówiłam OneNote. Dalej go używam zarówno w życiu codziennym jak i w pracy i uważam go za fantastyczne narzędzie.

Alternatywą, która wyjątkowo mnie urzekła jest aplikacja Good Notes, dostępna na Androida i na iOS. Daje dość podobne opcje – pisanie, rysowanie ręczne (przy użyciu rysika / palca / tabletu graficznego), zakreślanie, umieszczanie zdjęć. Przy okazji można w niej edytować PDFy co się fantastycznie sprawdza przy moim wypełnianiu zadań z francuskiego.

Zinnia – łatwe projektowanie

Zinnia to aplikacja, która mnie zainspirowała do tego filmu. Jest niestety dostępna wyłącznie na iOS. Jednak dla posiadaczy sprzętów Apple to świetna opcja. Jest to edytor kreatywnego dziennika. Zawiera sporo wzorów, naklejek, ozdobników i pozwala je komponować w unikalne strony.

We wersji darmowej daje dostęp do puli podstawowych elementów, które mogą być wykorzystane w 3 darmowych notatkich. Gdy już puścisz wodze fantazji i zaprojektujesz strony dopasowane do swoich potrzeb, możesz je dalej wykorzystać. Możesz dalej pisać w aplikacji, albo edytować wyeksportowany PDF w innej aplikacji, lub opcjonalnie po prostu wydrukować sobie własne szablony :). Totalna wolność jaką dalej elektroniczny bullet journal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *