fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Porządek nie jest dla mnie celem samym w sobie, ale stoi wysoko w hierarchii moich potrzeb. Głównie dlatego, że robi miejsce dla innych rzeczy. Łatwe znajdywanie przedmiotów, szybkie lokalizowanie informacji – to wszystko ułatwia życie. Dlatego narzędzia do organizacji zawsze mnie ciekawią, a drukarka etykiet jest wyjątkowo przydatna. Na wiele różnych sposobów.

Miałam już za sobą przygodę z wytłaczarką etykiet. Była mocno niezachwycona. Potem przerzuciłam się na takie do własnego druku. Aż skończyłam z prezentem w postaci Dymo Label Maker 160. I bardzo się polubiliśmy z uwagi na łatwość użycia, dostęp do szerokiej gamy kolorów i dostępność znaków specjalnych. A dla Was mam kilka różnych zastosowań tej zabawki.

Oznaczanie pojemników

To chyba taki najbardziej tradycyjny, oczywisty sposób zastosowania. Czyli etykiety na pudełka, słoje, pojemniki na żywność. Zarówno te z wytłaczarki etykiet jak i z drukarki Dymo mają tą zaletę, że są bardzo trwałe. Przynajmniej w porównaniu z ręcznie wypisywanymi etykietami, które blakną z czasem. Można je też zmyć na mokro, a w razie potrzeby odkleić. I mam je obecnie chyba w całym domu – łazience, kuchni, sypialni, szafie, biurze. W piwnicy też.

Daty na pierwszy rzut oka

Narzędzia do organizacji działają nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Bywa, że zamiast opisu opakowania, drukuję etykietę z datą. Najczęściej oznaczam takimi etykietami otwarte kosmetyki. Zwykle nie mają one końcówej daty przydatności do użycia. Zamiast tego na opakowaniu jest oznaczenie 3,6, 12 lub więcej miesięcy od otwarcia. Nigdy nie pamiętam kiedy co otworzyłam, więc etykieta z datą pomaga się zorientować ile czasu zostało. I czy po nałożeniu czegoś na skórę nie wyrośnie mi trzecia ręka. Z czoła ;).

Który kabel który

To jest moje najnowsze dzieło. Czyli oznaczanie kabli nazwami sprzętów. Co by przypadkiem wyciągając wtyczkę czegoś nie popsuć. Dlatego wszystkie sprzęty, które mamy podłączone pod szafką RTV dorobiły się etykiet. Ryzyko, że teraz coś wybuchnie zbyt żwawo odlączone od zasilania znacznie zmalało.

A Ty co byś dorzuciła do tej listy zastosowań?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *