fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

W świecie bullet journalingu tygodniówka to nic innego jak po prostu plan tygodnia. Jest prosta i użyteczna, a w mojej wersji jest hybrydą z dniówkami. Przynosi mi dobre efekty i układa w głowie, więc pokazuję krok po kroku jak się tworzy. Może Cię zainspiruje!

Najczęściej siadam sobie do tygodniówki w niedzielę wieczorem. W tle puszczam horoskopy, bo zwykle nastrajają mnie optymistycznie na najbliższy tydzień. Otwieram kalendarz Google, w którym trzymam okazje i plany długoterminowe żeby mieć go pod ręką. I układam sobie w głowie.

Nie aż tak długo

Wielokrotnie spotkałam sie z przekonaniem, że planowanie i rozpisywanie zadań to zbędne czynności. No bo kto ma na to czas?! Dlatego miedzy innymi chciałam nagrać moją tygodniówkę, chcąc pokazać, że to nie jakieś długie godziny, a jedynie 20 minut. A to i tak za dużo, bo połowę tego czasu wyżywam się artystycznie dobierając naklejki. Bez tego pewnie zamknęłabym cały ten proces w 10 minut. Dlatego argument o czasochłonności tego typu planowania mnie nie przekonuję.

Medytuję, gdy planuję

Powodem, dla którego spędzam tyle czasu na tej czynności jest jej kojący efekt. Te 20 minut bardzo ładnie mi meblują w głowie i porządkują priorytety. Tak jak jedni medytują, tak ja zaprowadzam porządek w mojej czasoprzestrzeni. Wyciąganie zadań z głowy oczyszcza mi myśli. Po takim seansie z bujo jestem dużo bardziej zrelaksowana. A jednocześnie wiedząc co mnie czeka, czuję się bardziej mentalnie gotowa do działania w nadchodzącym tygodniu. Jedna tygodniówka, a tyle pozytywnych efektów ;).

Tygodniówka technicznie

To jeszcze na koniec dopowiem, że obecny system naklejek i kaligrafii sprawia mi wiele satysfakcji. Jak widać nie spędzam mnóstwa czasu rysując dekoracje. Wklejanie idzie raczej szybko, jak już podejmę decyzję z którego arkusza skorzystać. A liternictwo za pomocą japońskiego markera do kaligrafii daje mi tą satysfakcję z efektów maualnych manewrów. Oprócz tego bardzo dobrze sprawdzają mi się sekcje z rzeczami do napisania i zadaniami nieprzyporządkowanymi. To dodatkowe miejsce sprawia, że nie bałaganię w planie dnia, a jednocześnie na tej samej stronie mam widok na dodatkowe misje na dany tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *