fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Przestrzeń, w której mieszkam, ma dla mnie pracować. Ma wspierać moje codzienne czynności i być komfortowa. A częścią tego systemu są różne gadżety czy organizery, które tą przestrzeń porządkują. Dlatego stwierdziłam, że pokażę 10 organizerów do domu, które wyjątkowo dobrze się w tej roli sprawdziły.

Biuro

Doskonałym organizerem, a w zasadzie małym meblem, jest półka pod drukarkę, która towarzyszy nam od paru miesięcy. Jest zbudowana tak, żeby pod urządzeniem zmieścił się papier A4 i dodatkowa przestrzeń, którą ja akurat wykorzystałam na drugą, mniejszą drukarkę. Oprócz tego doskonale sprawdzają nam się ruchome kuwety na dokumenty. Lądują tam wszystkie małe karteczki, dokumenty, korespondencja, których na bieżąco potrzebujemy. Nie walają się po domu i nie gubią. Chciałam też wykorzystać pion w szufladzie mojej szafki biurowej. Dlatego zaopatrzyłam się w świetny organizer na pisadła. Wpasował się idealnie w przestrzeń szuflady i pozwolił przejrzyście posegregować pisaki, długopisy, brushpeny itp.

Łazienka i garderoba

Miałam już wiele systemów przechowywania biżuterii. Jednak obecny podoba mi się zdecydowanie najbardziej. To trzypoziomowa szkatułka, która przede wszystkim pozwala oddzielać od siebie elementy. Mamy tu wieszaczki na łańcuszki, przegródki na pierścionki i tackę na kolczyki. A przy okazji jest sucho i ciemno. Idealnie dla biżuterii!

W łazience króluje akryl. Na blacie umywalki świetnie sprawdza się organizer na artykuły higieniczne – patyczki i waciki. Są na widoku i pod ręką, a jednocześnie zabezpieczone wodą. Za to w szufladzie trzymam organizer na szminki. Kupując go byłam przekonana, że robię błąd i szybko pójdzie w zapomnienie. A jest wręcz odwrotnie. Szminki nie turlają się po szufladzie, wszystkie są na widoku, a wiedząc że mam ograniczoną ilość miejsc – kupuję ich mniej. Z tego co pamiętam, oba pochodzą z TK Maxxa

Kuchnia

Mam szczególny sentyment do obiektów, które w jakiś sposób poprawiłam czy skastomizowałam. I takim jest właśnie moja herbaciarka. Dostałam gołe, drewniane pudełko, na którym sama namalowałam kwiaty i zalakierowałam. Sprawdza się świetnie gdy mamy gości. Od razu widać selekcję herbaty. Ale na co dzień też przyjemnie się z niej korzysta, a w całości zajmuje mniej miejsca niż pojedyncze pudełka z herbatą.

Lubię też odpowiednie pudełka do lodówki. Korzystamy szczególnie intensywnie z dwóch – do sera i do wędlin. Pojemnik do sera kupiłam jeszcze przed wyjazdem do Belgii. Lokalne wyroby serowarów mają to do siebie, że wydzielają bardzo intensywny zapach i potrzebują wietrzenia od dołu. Pudełko więc sprawdza się idealnie, bo ogranicza zapach a jednocześnie ruchoma kratka izoluje sery od podłoża. Za to pudełko do wędlin pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, to takie 3 w jednym.

Fajnym patentem jest też półka w półce. To taki mały schodek, który stawiam w wysokich szafkach, w których chcę wykorzystać przestrzeń. Korzystam w szafce z zastawą czy apteczce. Łatwiej wyciągnąć potrzebną rzecz.

Przydatne w organizacji

Zdecydowanie 10 organizerów, które opisałam powyżej to takie hity ostatnich kilku lat. Tak się przyzwyczaiłam do ich obecności, że już ich prawie nie zauważam. Dlatego napisz mi co Tobie się sprawdza jako narzędzie do organizacji przestrzeni w domu. Chętnie dorobię się nowego gadżetu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *