fbpx

5 podcastów dających do myślenia

Wiem, wiem – jest ich mnóstwo! Moda na własne programy radiowe w pełni, nagrywają wszyscy. Sama chętnie korzystam, bo wolne ręce w trakcie konsumpcji treści są bardzo praktyczne. I z tego morza treści, chcę Ci zaproponować 5 podcastów, które są nieco mniej popularne, ale dają do myślenia!

Te popularne

Lubię zarówno monologi, duety jak i wywiady. Wszystkie łączy to, że dają możliwość stosowania zdrowego multitaskingu. Sprzątam, składam pranie czy gotuję najczęściej z podcastem w tle. Rzecz jasna mam na swojej liście te popularne jak Tu Okuniewska, Moje przyjaciółki idiotki, Imponderabilia, Kasia Gandor, Pani Swojego Czasu od kuchni czy Więcej niż oszczędzanie pieniędzy. Jednak mam też kilka regularnie słuchanych pozycji, które zdecydowanie zasługują na uwagę.

O Zmierzchu

Trafiłam na podcast Niedźwiedzkiej przypadkiem i zostałam. Nie słucham wszystkich odcinków, ale zdecydowanie wyławiam te, które poruszają moją głową. Wspominałam już z resztą o tym przy okazji różnic kulturowych. Sporo treści ze mną zostaje i wraca do mnie po czasie, jak np. te o figurach rodzicielskich. Cenię sobie to, że są tworzone w oparciu o sporą wiedzę psychologiczną, a jednocześnie podrzucają mi inspiracje. Nie bez powodu ten tytuł otwiera moją listę na 5 podcastów, które dają do myślenia.

Słowiańskie demony

Tu zapewne chodzi o niszowość tematu, ale Słowiańskie demony są zdecydowanie jedną z moich ulubionych pozycji. Od zawsze lubię wszelkie mitologie, a ta lokalnie słowiańska tym bardziej mnie ciekawi. Podcast jest tworzony w oparciu o literaturę naukową, a jednak prowadzony ciekawie.

Od poniedziałku

Co prawda dziewczyny mają teraz przerwę, ale mam nadzieję, że Od poniedziałku (któregoś) wrócą. Lubię rozmowy Marty i Moniki, bo są takie… normalne. I wcale nie tylko na temat diety czy treningów, chociaż te też prowadzą ciekawie. Lubię ich interakcje, rozmowy o zwykłych codziennych sprawach, trochę jakbym siedziała z koleżankami na kawie.

Przegadana godzina

Jeżeli chodzi o podcasty, których bazą jest interakcja, to również Przegadana godzina daje sporo ciekawych treści. Tym razem dwóch panów, Dawid i Jacek, dyskutują o tym co ich ciekawi, aż w tle mamy Uwaga! Naukowy Bełkot, to często są to treści naukowe. Niestety odcinków jest niezbyt wiele, bo to dodatkowa inicjatywa. Jednak ostatni odcinek zawiera obietnicę częstszych publikacji, więc powiedzmy, że wierzę! Chociaż mając w pamięci np. odcinek o polskim systemie edukacji, zaczekam!

Tak się składa

Moją selekcję 5 podcastów, które dają do myślenia zamyka pozycja bardzo hermetyczna. Ponieważ dziewczyny z Piggy Peg zajmują się kosmetykami, o tym też jest ich podcast. Pomijając, że mają fantastyczny jingiel na początku, to doskonale prowadzą rozmowę na temat kosmetyków, składów i ogólnie pojętej pielęgnacji. Dotychczas myślałam, że o kosmetykach da się opowiadać wyłącznie używając wizualnych mediów. Ale ten podcast udowadnia, że głos w zupełności wystarczy.

5 podcastów

To nie jedyne podcasty, których regularnie słucham. Ale przechodzę przez nie na tyle szybko, że oprócz polecania, proszę też Ciebie – daj znać co ciekawego przesłuchałaś! Nie zostawiaj mnie bez inspiracji i pisz w komentarzu czego jeszcze powinnam posłuchać :).