fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Zdarza mi się wędrować po bardzo różnych miejscach w internecie. Czasem szukam rozwiązania problemu, niekiedy szukam materiału na bloga, ale w zdecydowanej większości przypadków skaczę z wirtualnego kwiatka na kwiatek. Podzielę się więc kilkoma ciekawymi znaleziskami. Są to w większości praktyczne strony internetowe, które można wykorzystać z powodzeniem przy rozwijaniu zainteresowań.

WornonTV

To chyba nie zaskoczenie, ale lubię ładne seriale. Mam na myśli takie, w których scenograf i kostiumograf się postarali. Działa to na mnie bardzo inspirująco, a jednocześnie relaksująco. Czysty eskapizm. A kiedyś będąc na tropie outfitów Blair Waldorf po kolejnym odcinku Gossip Girl, trafiłam na stronkę Worn on TV. Dzięki niej dowiecie się dokładnie w jakim odcinku bohater miał na sobie jakie ubrania, gdzie je dostać, ile kosztują i co najważniejsze, jakie macie alternatywy. Go przynamniej w GG garderoba nie była złożona z tanich ubrań. Uważam, że praktyczne strony to te, które pozwalają też zaoszczędzić.

Tailornova

I jak już jestem przy ubraniach, to nie sposób nie wspomnieć o Tailornova. To miejsce, które pozwala Wam zaprojektować ubrania żeby następnie pobrać do nich od razu wykrój. W moim przypadku kończy się na wyklikaniu nowego projektu, gdyż krawcowa ze mnie słaba. Trzymam się raczej prostych linii. A sama strona pozwala po zalogowaniu pobrać dwa testowe projekty za darmo, a za miesięczną opłatą można korzystać regularnie.

Alternativeto

Już dłuższy czas temu dorosłam do tego żeby albo płacić za oprogramowanie, albo korzystać darmowego. Do wyboru mamy sporo, a ja już wyrosłam z dróg na skróty w tej kwestii. Jednak nie zawsze mam ochotę na płacenie za każdą jedną aplikację. Dlatego praktyczne strony nie mogą się obyć bez Alternativeto.net. To fantastyczny agregat, który pozwala znaleźć aplikację podobną do tej znanej i drogiej. A przy okazji daje opcję filtra po darmowej licencji.

Futureme

Jeżeli kiedykolwiek naszła Cię refleksja, że chciałabyś przyszłej sobie powiedzieć to czy owo, to jest taka możliwość. Za pomocą portalu Futureme możesz napisać do siebie list. I dostać go za rok, trzy lub pięć. To co prawda opcja, która wymaga cierpliwości, ale jestem przekonana, że za kolejne 3 lata już zapomnę o tym liście i będzie fantastyczną niespodzianką. Na siebie z przeszłości patrzę jednocześnie z czułością i zażenowaniem, więc ten list może być naprawdę ciekawym znaleziskiem.

Ai-Art

Od pewnego czasu chodzi za mną idea takich prawdziwych, rodzinnych obrazów. Najlepiej olejnych. Ta tradycja pozowania do obrazów jednak coś w sobie miała i myślę sobie, że to byłby wspaniały pomysł na prezent. No i taką opcję symulacji, w różnych stylach malarskich daje Ai-Art. Można tam załadować zdjęcie i zanalizować je za pomocą filtrów różnych stylów malarskich. Jest też opcja dorobienia się wydruku większego dzieła. Obok Daily Art jest to chyba mój ulubiony portal nawiązujący do sztuki.

Usuwanie tła

Tym razem to dalej są praktyczne strony, ale bardziej chodzi o funkcjonalność, a mianowicie usuwanie tła ze zdjęć i wideo. Kilka lat temu robiłam dla Michała plakat, na którym widniał na okładce Forbes’a. Mocno się namęczyłam wycinając go ze zdjęcia. A mogłam po prostu użyć Remove.bg. Przyda się do rodzinnych projketów. Za to Unscreen.com użyłam tworząc własne gify. Wystarczy załadować wideo, na którym jesteście na w miarę neutralnym tle i voila!

Stellarium-web

Bardzo lubię oglądać nocne niebo. Zwykle najbardziej cieszą mnie dni księżycowe, ale gdy jesteśmy u Michała w domu na wsi, tam niebo wygląda naprawdę niesamowicie. I zwykle chcę wiedzieć na co patrzę. Dlatego Stellarium-web sprawdza się świetnie. Głównie dlatego, że nie jest to płaska mapa nieba, ale sferyczna. Dzięki temu łatwiej mi się zorientować w jakim kierunku patrzę. Znajdziesz tam też opisy poszczególnych gwiazd, zjawisk i konstelacji. Bardzo marzycielskie miejsce.

Czego jeszcze nie znam?

To były praktyczne strony, które chciałam zainteresować. Ale jeżeli masz coś ciekawego czego nie znalazłaś wyżej, daj znać, chętnie rzucę okiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *