fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Wbrew temu, że sierpień to zwykle miesiąc wakacyjny, sporo w pracowałam. Dotarło do mnie, że 2021 ma się już bliżej końca niż dalej. Więc jeżeli chcę dalej zrealizować swój plan na ten rok, mam jeszcze szansę. Pewnie też dlatego przydatne w sierpniu okazało się kilka rzeczy. Ale za to jakich! 😉

Szczepienie na HPV

W końcu ogarnęłam szczepienie na HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. To najczęstszy wirus przenoszony drogą płciową. Jego określone szczepy mogą się przyczynić do raka szyjki macicy, odbytu, gardła czy krtani. Niestety w Polsce nie jest refundowana, a jedna dawka (potrzeba trzech) to koszt 135 euro, czyli ok. 500 zł. Na szczęście dostałam spory zwrot i nie miałam problemu ze skierowaniem na szczepienie mimo, że już nie jestem nastolatką. Nawet w życiu dorosłym warto się zaszczepić.

Szufladki do biura

Już trochę bardziej w zwykłym klimacie, przydatne w sierpniu okazały się organizery z szufladkami. Miałam dość wizualnego bałaganu na biurku. Spędzam przy nim większą część dnia, więc siłą rzeczy mam wokół mnóstwo drobiazgów. Dlatego szufladki sprawdzają się w tej roli idealnie. Moje są akurat z mDesign (również do znalezienia na Allegro). Zdecydowałam się na jeden z moich ulubionych wzorów, czyli marmurowy deseń. Celowo nie chciałam przezroczystych, by móc jednak trochę schować ten bałagan.

Karty emocji

Korzystałam już wcześniej z kart afirmacyjnych Oracle Inner Star. Dlatego poczułam się mocno zaintrygowana gdy znalazłam Karty Emocji Poznaj Siebie. To zestaw 55 kart wizualizujących określone emocje. Jest bardzo pomocy w rozpoznawaniu i uświadamianiu emocji. Nazwane emocje łatwiej rozpracować i wykorzystać na swoją korzyść. To sygnały, które można nauczyć się czytać, a przez to też łatwiej sobie z nimi radzić. Dlatego karty pomagają mi gdy czuję się odrobinę niepewna czy spięta, a nie umiem do końca zinterpretować swojego stanu. Dodatkowo zestaw zawiera książeczkę tłumaczącą emocje i proponującą ćwiczenia na ich lepsze przeanalizowanie.

Packling.com

Od czasu do czasu mam ochotę i potrzebę żeby po prostu wysłać paczkę do Polski. Tyle, że lokalna poczta życzy sobie za to zwykle garniec złota. Według BPostu to ok żeby za paczkę do 2 kg zawołać 32 euro. Zwykle zawartość jest warta mniej. Dlatego byłam zachwycona znajdując stronę Packling.com. To agregat kurierów (podobny do Furgonetka.pl), ale zawierający firmy kurierskie z całej Europy. I tak koszt paczki do 5kg spadł do 10 euro. A zdecydowanie bardziej wolę rejestrowaną przesyłkę kurierską od prywatnego przewoźnika z busem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *