fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Powiem szczerze, że nie bardzo czuję w tym roku ducha świąt. Jestem dość mocno zmęczona pracą, tym rokiem, nie wyrabiam się więc podchodzę do najbliższej gwiazdki bardzo zadaniowo. A częścią tego procesu jest spakowanie prezentów. Mam więc dla Was niezbędnik kilku rzeczy, które przyspieszyły i uprościły ten sposób.

Pojemnik na papiery prezentowe

Już wspomniałam o tym organizerze przy okazji jesiennego Wyzwania Wyrzucania. To po prostu pojemnik dedykowany papierom prezentowym. Jest do dostania w Ikea, ale ja po prostu wybrałam na Amazonie wersję, która mi przypadła do gustu. Znalazłam też tego typu tubę na Allegro. Wreszcie papiery nie walają mi się po szufladzie i nie rozwijają w niekontrolowany sposób. W samym pojemniku są gumy, które doskonale papiery przytrzymują. Dzięki temu pakowanie prezentów przestało mnie tak irytować na etapie zaczynania.

Nóż do cięcia papieru

To jest największy game changer. Nie wiem jak to jest, ale zwykłymi nożyczkami nie radzę sobie z papierem prezentowym. Zawsze kończę z krzywą, poszarpaną krawędzią i ogromną frustracją. Dlatego jak wyczaiłam ten nóż-suwak do cięcia papieru, to byłam niesamowicie podekscytowana. Mój akurat jest z Fiskars, ale jest mnóstwo tego typu narzędzi za kilka złotych. Cięcie papieru idzie szybciej i bardziej ekonomicznie.

Podajnik do taśmy klejącej

To chyba najmniej oryginalny przedmiot jaki zawiera ten niezbędnik. Ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że dość późno odkryłam ten genialny wynalazek. Koniec ze skrobaniem rolki w poszukiwaniu początku taśmy. No i mogę go obsłużyć jedną ręką, gdy w tym samym czasie przytrzymuję złożony papier.

Dodatkowe

Mam też kilka dodatkowych narzędzi, które lubię mieć pod ręką:

Niezbędnik dla lepszej organizacji

Finalnie skończyłam moją misję z ładnie spakowanymi prezentami i nie zajęło mi to dużo czasu. Dobre zorganizowanie się i odpowiednie narzędzia pod ręką zdecydowanie ułatwiają całe zadanie. Daj znać co byś jeszcze do tego niezbędnika dorzuciła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *