Jestem z tych osób, które twierdzą, że najgorzej to jak trzeba facetowi kupić prezent. Ale jak tak się zaczęłam zastanawiać, to ciężko też zrobić prezent typowej sroce, która kocha biżuterię. Niby można jej jakąś biżuterię kupić, ale istnieje spore ryzyko, że zwyczajnie nie trafisz. Jednak jest kilka rzeczy, z których jako przedstawicielka tego gatunku bardzo bym się ucieszyła. Więc ten prezentownik dla typowej sroki może przyda się też Tobie!

Porządna szkatułka

W miarę jak moja kolekcja się rozrasta, coraz bardziej doceniam porządne narzędzia do jej przechowywania. Porządna szkatułka z miejscem na pierścionki, perforowaną tacką na kolczyki i mnóstwem przegródek to po prostu must have. W ideale, dobrze żeby były też wieszaki na łańcuszki. Tym sposobem szansa na ich poplątanie bardzo spada, co niesamowicie ułatwia życie.

Środek do czyszczenia biżuterii

Nie ma chyba nic gorszego niż moment, w którym chcę szybko wyjść z domu, a biżuteria którą wybrałam jest zaśniedziała i matowa. Dlatego dobry, skuteczny środek do czyszczenia szczególnie srebra, jest wręcz na wagę złota (wink, wink!). Mi jakiś czas temu polecono płyn do czyszczenia srebra CONNOISSEURS. Działa doskonale, choć trzeba uważać bo jest bardzo żrący. Przydadzą się rękawiczki i patyczki kosmetyczne. Szczególnie, że nie polecam zamaczać w nim pereł, bursztynów czy innych wrażliwych kamieni szlachetnych.

Necklace detangler

Od ponad roku kombinuję nad dobrą, polską nazwą ale jeszcze jej nie wymyśliłam. To po prostu małe ułatwienie noszenia łańcuszków. Pozwala na noszenie wielu naszyjników bez ryzyka splątania. A przy okazji jego magnetyczne właściwości powodują, że jest łatwy i przyjazny w zakładaniu. W ułatwiaczach noszenia biżuterii już go kiedyś pokazywałam i omawiałam, więc zajrzyj tam koniecznie.

Książka o biżuterii

Tak jak nowa szkatułka robi miejsce na nową biżuterię, tak książki w tym temacie mogą być inspiracją dalszych wyborów. Szczerze mówiąc, piękne zdjęcia i rzeczowa informacja na ten temat cieszą mnie prawie równie mocno jak nowe błyskotki. Dlatego polecam album lub książkę w temacie. Możesz też wybrać coś edukacyjnego, jak np. książka Kasi, Opowiem Ci o biżuterii vintage. Doskonała pomoc w zakupach!

Oswoić srokę

Myślę, że każdą srokę da się oswoić a ten prezentownik dla typowej sroki Ci w tym pomoże. Tak długo jak będziesz trzymać się tematów około biżuteryjnych, szanse na porażkę są naprawdę małe. A może jest coś co sama byś dorzuciła do tej listy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *