fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Długo się zastanawiałam jaki film wrzucić w dniu swoich 30 urodziny. I wtedy trafiłam na bardzo ciekawe ćwiczenie psychologiczne, które zajmowało moją głowę przez ostatni miesiąc. Chociaż samo ćwiczenie jest bardzo proste, to lista 30 ważnych rzeczy nie jest ani łatwa ani szybka do opisania. Mimo, że fantastycznie układa priorytety w głowie. Dzięki temu ćwiczeniu jestem autentycznie podekscytowana nadchodzącą dekadą.

Zasady ćwiczenia są bardzo proste. To trzy listy po 10 punktów. Wzajemnie się dopełniają i pozwalają zastanowić się nad tym co jest naprawdę ważne i co cieszy w życiu. Z jednej strony fantastycznie się sprawdzi na poprawę humoru. Z drugiej, daje sporo motywacji do działania. Po latach 20. w których poznajemy siebie, dobrze podsumować to co już wiem i lista 30 ważnych rzeczy robi to doskonale.

10 rzeczy, za które jestem wdzięczna

Zaczynamy tutaj w zasadzie od podstaw, czyli tego co już jest. Praktykowanie wdzięczności w ogóle jest fantastycznym sposobem na poprawę humoru i odzyskiwanie równowagi w życiu. Wiem, że sporo osób robi to jako codzienne ćwiczenie, ale mi wystarczyła ta lista.

To co mnie zaskoczyło, to że nie wypisałam w zasadzie niczego materialnego. I tak, wiem, że to popularny pogląd, że najważniejsze są wspomnienia i doświadczenia. Zgadzam się, że są bardzo ważne, ale myślę, że wbrew pozorom to gdzie żyjemy, czym się otaczamy i do czego mamy dostęp również jest istotne. Tyle, że w tym przypadku, dzięki temu co mam na mojej liście, zapewniam sobie też namacalną część życia. Szczególnie dzięki zdrowiu, wolności wyboru czy temu co już mam w głowie.

10 rzeczy, których pragnę

Ta lista już była trudniejsza. Głównie dlatego, że chciałam być ze sobą bardzo szczera, więc otwarcie chciałam określić czego tak faktycznie chcę. Myślę, że to bardzo ważna dziesiątka, bo ma szansę wytyczyć kurs na najbliższy czas.

Poniekąd na tej liście są już rzeczy, za które jestem wdzięczna. Ale to po prostu dlatego, że dobrze mi się sprawdzają i chciałabym dalej mieć np. możliwość wyboru czy dostrzegania potencjału. Oprócz tego samą siebie zaskoczyłam tym jak ważne jest dla mnie moje miejsce na ziemi. Albo jedno z kilku, w każdym razie chodzi o takie, które faktycznie można nazwać swoim. No i nie byłabym sobą gdybym nie chciała mieć tego co się da pod kontrolą ;).

10 rzeczy, które lubię robić

Tak jak pierwsza dziesiątka jest o tym, co już mam, druga o tym czego chcę, to trzecia poniekąd dotyczy sposobu. Bo między innymi przez robienie tego co lubię, mogę osiągać do czego pragnę i być za to wdzięczna.

I tutaj są rzeczy bardzo proste, jak planowanie, czytanie czy pływanie. To wszystko co mnie na co dzień uszczęśliwia, inspiruje, motywuje do działania. A przy okazji to, co siedziało w głowie, ale powinno być jasno wypowiedziane, jak np. to że lubię cykliczność i podążanie za rytmem sezonów. To taki szkielet tego, co mogę zrobić na co dzień żeby po prostu czerpać satysfakcje z życia.

Lista 30 ważnych rzeczy

Ta lista dała mi bardzo dużo do myślenia i była świetnym czasem przygotowania do urodzin. Takie momenty przejścia są nam jako ludziom bardzo potrzebne i uważam, że należy je celebrować. A to właśnie był mój sposób. A Ty co wpisałabyś a swoje listy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *