fbpx
Wszystko Pod Kontrolą

Wiem, że większość ludzi ma największą ochotę na sprzątanie wiosną. Próbowałam się dostosować, ale jednak na jesień wychodzi mi to dużo bardziej. Mam przed sobą kilka miesięcy, które spędzę w większości w domu i chcę żeby było to miłe, sympatyczne miejsce. Więc żeby się lepiej zmotywować, rzuciłam sobie wyzwanie jesiennych porządków!

Moje wyzwanie trwało cały październik na YouTube, gdzie znajdziecie specjalną playlistę: Jesienne Porządki. To był kolejny krok po zeszłorocznym jesiennym wyrzucaniu, kiedy przez miesiąc mobilizowałam się na Instagramie. Tym razem poszłam o krok dalej – codzienne publikowanie filmu, to jednak dużo większe wyzwanie. Ale się udało!

Porządkowane obszary:

Stos korzyści

To wyzwanie, jak chyba każde inne miesięczne, pokazuje mi coś, co ja w zasadzie rozumowo wiem. Czyli, że przeceniamy jako ludzie to co, jesteśmy w stanie zrobić w ciągu jednego dnia i nie doceniamy tego co możemy zrobić w rok. Po kawałku, codziennie. To wyzwanie trochę odbudowało moją wiarę.

Przy okazji nauczyłam się, że mam całkiem niezłą codzienną rutynę sprzątania, ale brakuje mi regularności w zaglądaniu do miejsc, z których nie korzystam codziennie. A przy okazji redukcja stanu posiadania jest wbrew pozorom zawsze na plus! Zadbałam o sporo miejsc w domu i mogę spokojnie wejść w późno jesienną i zimową fazę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *